De NIDEK LM-1PD is een complete automatische lensmeter voor het snel en nauwkeurig meten en controleren van brillenglas. Met automatische lensherkenning, 161-punts Hartmann-sensor, geïntegreerde PD-meting, transmissiemeting en printer Lees meer.
NIDEK LM-1PD: complete lensmeting in één instrument
De NIDEK LM-1PD combineert NIDEK's nauwkeurige meettechnologie met een moderne en intuïtieve bediening. Het grote 7-inch kleurentouchscreen presenteert de meetgegevens overzichtelijk en de automatische lensdetectie herkent het type glas en selecteert de juiste meetmodus. Hierdoor kunnen ook minder ervaren gebruikers snel en efficiënt met het instrument werken.
De vernieuwde Hartmann-sensor meet gelijktijdig op 161 punten. In combinatie met het verbeterde meetalgoritme ondersteunt dit een nauwkeurige meting en maakt het ook de beoordeling van het nabijgedeelte van laagsterke progressieve glazen eenvoudiger. De groene meetlichtbron van 531 ± 12 nm draagt bij aan een hoge meetnauwkeurigheid zonder dat compensatie voor het Abbe-getal nodig is.
De LM-1PD kan naast de gebruikelijke lenswaarden ook de PD meten. Hiervoor beschikt het instrument over een speciale PD-slider met automatische links/rechts-detectie. Dit maakt het eenvoudig om de bril tijdens de PD-meting correct te positioneren.
Een interessante functie binnen de dagelijkse optiekpraktijk is daarnaast de transmissiemeting. De LM-1PD meet de transmissie van UV-, blauw en groen licht. Twee glazen kunnen met elkaar worden vergeleken, waardoor verschillen bijvoorbeeld inzichtelijk kunnen worden gemaakt bij de vergelijking tussen het bestaande en een nieuw brillenglas.
Met Distortion Check kunnen lokale verschillen in het glas zichtbaar worden gemaakt door acht omliggende meetgebieden te vergelijken met het centrale meetgebied. Verschillen worden met drie kleuren weergegeven. Dit kan ondersteuning bieden bij het inzichtelijk maken van afwijkingen die bijvoorbeeld samenhangen met krassen of een beschadigde coating. NIDEK benadrukt dat deze functie als indicatie moet worden gebruikt.
De Prism Layout-functie ondersteunt bij het correct markeren van prismaglazen. Daarnaast beschikt de LM-1PD over een geïntegreerde snelle thermische printer met automatische papiersnijder, waarmee meetresultaten overzichtelijk kunnen worden afgedrukt.
Past in een digitale workflow
USB, LAN en RS-232C zijn standaard aanwezig. Hierdoor kan de LM-1PD worden gekoppeld aan een computer of een NIDEK refractiesysteem, zodat meetgegevens kunnen worden overgedragen en handmatige gegevensinvoer kan worden verminderd.
Belangrijkste voordelen
Klik hier voor onze brochure